Ogłoszenia duszpasterskie 22-11-2020

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                         22 listopada 2020

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Pomocą dla nas będą jednodniowe rekolekcje adwentowe, które za tydzień w pierwszą niedzielę adwentu poprowadzi ks. Radosław Rychlik – wikariusz parafii św. Wojciecha w Częstochowie. Spowiedź dla parafii będzie 19 grudnia w sobotę przed 4 niedzielą adwentu.

4. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Irydowej numery: 2, 4, 6 i 8.