Ogłoszenia duszpasterskie 15-11-2020

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             15 listopada 2020

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem.

2. W sobotę 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.  To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o       siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

3. W przyszłą niedzielę, 22 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej.

4.  Dziękuję bardzo parafianom z ul. Korkowej nr 6 8 i 10 za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu odszedł do Pana dziekan naszego dekanatu – proboszcz parafii pw. Zesłania Ducha Św – ks. kanonik Roman Łodziński. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.