Ogłoszenia duszpasterskie 07-02-2021

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 lutego 2021

  1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.
  2. W czwartek, 11 lutego, w święto Matki Bożej z Lourdes łączymy się z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy.
  3. Za tydzień na mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do przyjęcia sakramentu pierwszej komunii św. Dzieci z nowej grupy otrzymają różańce. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych- nowej grupy i grupy ubiegłorocznej.
  4. Dziś na godz. 15.00 zapraszam kilka chętnych osób do rozbierania choinek i szopki. Szczególnie proszę o pomoc mężczyzn, gdyż będzie dużo wynoszenia ciężkich choinek.
  5. Z racji Światowego Dnia Chorych w następną niedzielę 14 lutego będzie zbiórka do puszek na Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL.
  6. Chcę bardzo gorąco podziękować, za piękne życzenia, dobre słowo i gratulacje złożone mi w święto Ofiarowania Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Witaminowej numery :8, 8c, 9 i 11.