Ogłoszenia duszpasterskie 14-02-2021

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                  14 lutego 2021

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów.

2. Z racji Światowego Dnia Chorych mamy dzisiaj zapowiadaną zbiórkę do puszek na Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL.

3. Dziś  msza św. o godz. 12.00 dla  dzieci z naszej parafii przygotowujących się do sakramentu pierwszej komunii świętej. Dzieci z nowej grupy otrzymają różańce. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych- nowej grupy i grupy ubiegłorocznej.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu dokonam obrzędu posypania głów popiołem.

5. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz.16.30 odprawiamy nabożeństwo drogi krzyżowej. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 9.45. Przed nimi wypominki o godz. 9.40.

6. W Wielkim Poście tak jak w adwencie będą tylko jednodniowe rekolekcje. Odbędą się one już za tydzień w I niedzielę Wielkiego Postu. Spowiedź święta będzie przed świętami wielkanocnymi. Rekolekcje wielkopostne wygłosi ks. generał Stanisław Rospondek –były proboszcz naszej parafii. Serdecznie na nie zapraszam.

7. Bardzo dziękuję tym osobom, które rozebrały bożonarodzeniową szopkę i choinki. Cieszę się  i dziękuję tym bardziej, że była spora grupa osób i bardzo szybko nam ta praca poszła.

8. Bardzo dziękuję  Panu Jerzemu Orzełek za odśnieżenie placu przed kościołem i parkingu przed kościołem. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również Norbertowi i Igorowi Mendrela za pomoc we wczorajszym odśnieżaniu placu przed kościołem.

9. Panu Zbigniewowi Szymańskiemu dziękuję za wymianę filtrów w nagrzewnicach.

10.  Dziękuję bardzo parafianom z ul. Witaminowej numery: 8c, 9 i 11   za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.