Ogłoszenia duszpasterskie 21-02-2021

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                  21 lutego 2021

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Kościół – jak co roku – wchodzi na drogi Wielkiego Postu, aby jak najpełniej przeżyć tajemnicę wielkanocną. Dlatego wzorem ubiegłego roku będziemy pielgrzymować do wyznaczonych na każdy dzień (Kościołów stacyjnych), które na wzór Rzymu celebrując Eucharystię będą nas zatrzymywać na wspólną refleksję i modlitwę.   Nasz kościół parafialny będzie takim kościołem stacyjnym w najbliższy piątek 26 lutego w łączności z rzymską bazyliką 12 Apostołów. O godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 16. 30, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 9.45. Wcześniej będą czytane wypominki.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali  można uzyskać odpust zupełny.

4. Caritas Częstochowa prosi nas o pomoc w budowie Kuchni Caritas.Gdyby ktoś chciał wspomóc to dzieło to na stoliku przy wyjściu z kościoła mamy koperty- cegiełki , w których to kopertach będą zbierane ofiary na budowę Kuchni Caritas.

5. Dziękuję bardzo Panu Krzysztofowi Janyst za podłączenie w jeden obwód naszych dwóch nagrzewnic. Bardzo dziękuję Panu Krzysztofowi również za wiele innych prac na rzecz naszego kościoła.

6. Wielkie podziękowania dla ks. Generała Stanisława Rospondka za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.

7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Korkowej 19 i 25 i ul. Kosiarzy 2 i 4.