Ogłoszenia duszpasterskie 28-02-2021

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 20

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi.
  3. Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz.8.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz.16.00.W tym miesiącu podobnie jak w ubiegłym proszę o telefoniczne lub indywidualne potwierdzenie wizyty u chorych. W takiej sytuacji pandemicznej w jakiej się znajdujemy nie mogę bez osobistego zaproszenia odwiedzić chorych.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz. 16.30.
  5. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz.9.45. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach można uzyskać łaskę odpustu.
  6. Dziękuję panu Wiesławowi Kołodziej za wywóz choinek z dekoracji bożonarodzeniowych. Panu Arturowi Ciura dziękuję za pomoc w załadunku. Panu Krzysztofowi Janyst dziękuję za podłączenie światła w konfesjonale. Panom Bogusławowi Machurze i Zbigniewowi Szymańskiemu dziękuje za prace przy konserwacji pieca.
  7. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego….
  8. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Korkowej 25 i ul. Kosiarzy 2A i 4. za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.