Ogłoszenia duszpasterskie 07-03-2021

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                    7 marca 2021

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszam na drogę krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30.

3. Jutro 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach.  Kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Za tydzień na mszy św. o godz.12.00. spotkanie dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do pierwszej komunii św. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

5. Caritas Częstochowa prosi nas o pomoc w budowie Kuchni Caritas.Gdyby ktoś chciał wspomóc to dzieło to na stoliku przy wyjściu z kościoła mamy koperty- cegiełki , w których to kopertach będą zbierane ofiary na budowę Kuchni Caritas.

6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego….

7. Od 19 – 25 marca mamy tydzień modlitw o ochronę życia. Kto chciałby się włączyć w tę modlitwę można sobie zabrać specjalne książeczki-modlitewniki z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień. Rozpoczęcie modlitw w liturgiczne wspomnienie św. Józefa a zakończenie w Dzień Świętości Życia.

8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wierchów nr:1,3 i 5.