Ogłoszenia duszpasterskie 14-03-2021

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                   14 marca 2021

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia. Czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedziele o godz. 9.45.

3. W Piątek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

4. Dziś msza św. o godz. 12.00  dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do pierwszej komunii św.

5. Chcę bardzo podziękować za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: z ul. Korkowej, ul. Irydowej i ul. Grzybowskiej. Dziękuję Pani Wiesławie Smolińskiej za zebranie tych ofiar.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszego  katolickiego tygodnika Niedziela.

7. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Wierchów nr 3 za  posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 19 III  – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.