Ogłoszenia duszpasterskie 31-01-2021

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 stycznia 2021

  1. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W tym dniu przeżywamy 9 rocznicę ingresu do Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny Ks. Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwach polecamy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.
  2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. W sobotę różaniec o godz.16.30.
  4. Za tydzień w niedzielę 7 lutego na godz. 15.00 zapraszam kilka chętnych osób do rozbierania choinek i szopki. Szczególnie proszę o pomoc panów.
  5. Bardzo dziękuję Panu Jerzemu Orzełek za odśnieżenie parkingu przed kościołem. Serdeczne Bóg zapłać. Wielkie podziękowania dla pana Piotra Skęda za odśnieżenie placu przed kościołem. Dziękuję bardzo.
  6. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Witaminowej numery: 2, 3a i 5/7 za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.