Ogłoszenia duszpasterskie 07-05-2023

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 7 maja 2023

  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.
  2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam do modlitwy w tygodniu o godz.16.45.
  3. Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
  4. W sobotę 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Różaniec Fatimski o godz. 16.00.
  5. Jutro o godz.18.00. pierwsza próba dla dzieci z Akademii Soward przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  6. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Dawid Knysak z naszej parafii i Natalia Wydrych z parafii św. Wojciecha w Częstochowie – zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  7. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Wypalanki numery: 78, 94 i 100 za posprzątanie kościoła i ofiarę na rzecz naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.