Ogłoszenia duszpasterskie 16-04-2023

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 16 kwietnia 2023
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Zapraszam dziś na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia.
  2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.
  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Dziś ofiarami do puszki możemy wesprzeć utrzymanie i edukację  81 dzieci z Ukrainy, które mieszkają od 13 miesięcy w Olsztynie k. Częstochowy. Dzieci w wieku od 3 do 17 lat są z terenów Myrne i Melitopolu, miejscowości które okupuje Federacja Rosyjska. Do czasu wyzwolenia dzieci pozostaną w Świętej Puszczy (Olsztyn k. Częstochowy). Przyjechały z ośrodków wychowawczych, w których zostały umieszczone z przyczyn: osierocenia, zaniedbania z racji dysfunkcji rodziny lub odebrane przez sąd.
  4. Za tydzień na godz. 14.30. proszę kilka osób o pomoc w rozebraniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy.