Ogłoszenia duszpasterskie 14-05-2023

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2023

  1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
  2. W przyszłą niedzielę organizowany jest w Częstochowie Marsz dla Życia i Rodziny. W programie: Msza św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 16.00. Następnie przemarsz Alejami NMP i spotkanie rodzinne na Błoniach Jasnogórskich.
  3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam do modlitwy w tygodniu o godz.16.45.
  4. Dzisiaj po mszy św. o godz.12.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  5. We wtorek 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. W piątek o godz.18.00 kolejna próba dla dzieci z Akademii Soward i z naszej parafii przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  8. Moja wielka prośba o zebranie ofiar na opał na zimę.
  9. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Dawid Knysak z naszej parafii i Natalia Wydrych z parafii św. Wojciecha w Częstochowie – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.