Ogłoszenia duszpasterskie 21-05-2023

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21 maja 2023

  1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
  2. W piątkowej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
  3. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam do modlitwy w tygodniu o godz.16.45.
  4. W dzisiejszą niedzielę organizowany jest w Częstochowie Marsz dla Życia i Rodziny. W programie: Msza św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 16.00. Następnie przemarsz Alejami NMP i spotkanie rodzinne na Błoniach Jasnogórskich.
  5. Jutro i w piątek o godz.18.00 kolejne próby dla dzieci z Akademii Soward i z naszej parafii przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  6. Uroczystość Pierwszej Komunii Św. odbędzie się w naszym parafialnym kościele 4 czerwca br. o godz. 12.00. Wielka prośba aby na tę mszę św. przyszła tylko rodzina dzieci pierwszokomunijnych. Proszę parafian szczególnie tych , którzy systematycznie uczęszczają na mszę św. o godz. 12.00. aby wyjątkowo przyjść na msze św. wcześniejsze o godz. 8.00. i 10.00.
  7. W czwartek 8 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Po eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy starym kościele – ul. Bałtycka ul. Letnia ul. Barwna. Drugi ołtarz z tyłu kościoła –ul. Witaminowa, ul. Irydowa ul. Korkowa. Trzeci ołtarz z tyłu plebanii – ul. Zuchów, ul. Kosiarzy, ul. Poselska. Czwarty ołtarz przy figurach św. Jana Pawła ii i św. Jadwigi –ul. Wypalanki i ul. Bór.
  8. Wielkie podziękowania dla Pana Ryszarda Jarząbka za zakupienie dla naszej parafii nowego czerwonego ornatu z wizerunkiem krzyża świętego.