Ogłoszenia duszpasterskie 11-06-2023

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 czerwca 2023

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.
  2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
  3. Z kolei w sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować budowniczym i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie czterech ołtarzy do procesji Bożego Ciała. Dziękuję za ofiarowany czas Panu Bogu. Dziękuję osobom niosącym baldachim, krzyż, różaniec i figurę Matki Bożej. Dzieciom dziękuję za sypanie kwiatów i dzwonienie na procesji. Dziękuję bardzo za ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy. Bardzo dziękuję osobom zbierającym te ofiary. Pani Jolancie Wewiór dziękuję za ofiarowanie brzózek do ołtarzy na Boże Ciało a panu Jerzemu Orzełek dziękuję za przywiezienie tych drzewek na plac kościelny. Serdeczne Bóg zapłać. W intencji osób przygotowujących ołtarze będzie odprawiona msze św. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz.8.00.
  5. W czwartek 15 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków, które są symbolem ludzkiej pracy i utożsamiają dar Boży i błogosławieństwo dzieci.
  6. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 25 czerwca po mszy św. o godz.12.00.
  7. Dziękuję Nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem.