Ogłoszenia duszpasterskie 07-08-2022

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 sierpnia 2022

 1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
 2. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 17.30.
 3. Jutro 8 sierpnia do naszej parafii dotrze XXXI Dominikańska Piesza Pielgrzymka. Organizatorzy proszą parafian o okazane wsparcie poprzez udzielenie noclegów pielgrzymom.
 4. Dziś w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie przywitanie i instalacja nowego proboszcza ks. Adama Jarząbka.
 5. Dziękuję bardzo Panu Wojciechowi Radziejewskiemu za wymianę żarówek w żyrandolu i halogenów w prezbiterium.
 6. Pani Annie Szczepańczyk dziękuję za kwiaty ze swego ogrodu które zdobią ołtarz Matki Bożej i prezbiterium.
 7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Antoninę Morawiec i śp. Romana Bednarczyka. Wieczny odpoczynek…
 8. W tym roku po raz pierwszy obchodzimy DZIEŃ PSZCZÓŁ NA BŁESZNIE.
  Fundacja Fiszka zaprasza wszystkich pszczelarzy, przyjaciół pszczół oraz osoby zainteresowane tematem, a także osoby zainteresowane obsadzeniem własnych gruntów roślinami miododajnymi z Błeszna i okolic na spotkanie przy kawie z przedstawicielami związków pszczelarzy i Urzędu Miasta, które odbędzie się w dniu 11 sierpnia – czwartek o godzinie 17.00 w lokalu „Wars i Sawa” przy ul. Długiej 63 (siedziba OSP).
  Na spotkaniu będą omówione m.in. tematy:
 • jak pomóc pszczelarzom i ich pszczołom oraz jak poprawić i zwiększyć pożytki pszczele na naszym terenie,
 • nasadzenia drzew i krzewów miododajnych.
  Udział w spotkaniu prosimy zgłaszać pod nr tel.: + 48 507 191 557 lub na e-mail: fiszkaorg@gmail.com do 9 sierpnia (wtorek).