Ogłoszenia duszpasterskie 31-07-2022

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2022

  1. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
  2. W sobotę 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. W tym dniu będziemy przeżywać Dobę Eucharystyczną. Rozpoczniemy ją wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 a zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Znajdźmy czas na uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.
  3. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz.16.00. Wizyta u chorych od godz. 8.30.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Różaniec o godz. 17.00.
  5. 1 lipca na ul. Bałtyckiej wydarzyła się wielka tragedia bo zapalił się dach i dom Państwa Bartelaków. W geście pomocy przez cały miesiąc lipiec będzie można wesprzeć poszkodowaną Rodzinę ofiarami do puszki.
  6. Pragnę jeszcze raz podziękować wspólnocie parafialnej za życzenia imieninowe, kwiaty, modlitwy, zamówione msze św. i wszelką życzliwość.
  7. Dziękuję bardzo Pani Annie Szczepańczyk dziękuję za kwiaty ze swego ogrodu które zdobią ołtarz Matki Bożej.
  8. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Adam Leżański z naszej parafii i Sabina Kołodziej z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  9. Ogłoszenie pielgrzymki na Litwę. W dniach 11.08. 2022 do 14.08. 2022 organizowany jest wyjazd na Litwę. W programie między innymi Wilno i Troki. Bliższe informacje pod numerem 609 472 021. Koszt wyjazdu 400 zł plus 130 euro.