Ogłoszenia duszpasterskie 14-08-2022

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 sierpnia 202

  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Jezusie i Jego Ewangelii.
  2. Jutro w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
  3. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich mszy św.
  4. Dziękuję bardzo Nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Przez cały miesiąc lipiec staraliśmy się wesprzeć naszymi ofiarami Rodzinę Państwa Bartelaków poszkodowaną przez pożar domu. Rodzina Państwa Bartelaków dziękuje wszystkim którzy byli i są wsparciem dla rodziny w tych trudnych chwilach. Wielkie podziękowanie za okazane serce, dobre słowo i wszelką pomoc sąsiadom i tym wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy gaszeniu pożaru i poprzez wsparcie duchowe i materialne.
  6. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować tym wszystkim, którzy przyjęli pod swój dach pielgrzymów, bądź na nocleg lub na prysznice. Dziękuję za okazane serce i za godne przyjęcie dwóch grup pielgrzymów.
  7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Alan Warzyński z naszej parafii i Katarzyna Łyczba z parafii Łysiny – zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.