Ogłoszenia duszpasterskie 07-11-2021

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 7 listopada 2021

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego.

2. W wtorek 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego.  Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu.

3. W czwartek 11 listopada, przypada 103 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości.

4. Za tydzień w niedzielę na mszy św. o godzinie 10.00 będziemy gościć w naszej parafii chór CORALMENTE. Jest to chór działający przy Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater.  Po mszy św. krótki koncert pieśni patriotycznych.

5. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 13 obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

6. Dziś na godz. 15.00. godzinę miłosierdzia zapraszam do udziału w nabożeństwie różańcowym w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach. W poniedziałek i wtorek różaniec o godz. 16.15.

7. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła z ulic: Bór, Jantarowa, Korkowa, Irydowa, Grzybowska. Bardzo dziękuję osobom zbierającym te ofiary.

8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Poręba nr 29 i 33/35.

9. Przez cały miesiąc listopad naszymi ofiarami chcemy wesprzeć rodzinę śp. Moniki Rak z domu Świątek – młodej żony i matki.  Przez cały miesiąc listopad będzie wystawiona puszka do której będziemy mogli wrzucać nasze ofiary, które będą wsparciem dla tej rodziny.