Ogłoszenia duszpasterskie 11-02-2018

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   11 lutego 2018

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

3. Z racji Światowego Dnia Chorych dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL.

4. Dziś msza św. o godz. 1200 dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do sakramentu pierwszej komunii świętej.

5. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17.00. Przypominam, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Caritas jak co roku prosi nas o wspomożenie najuboższych przez skarbonki wielkopostne.

6. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz.1630 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

7. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

8. Od piątku 16 lutego Drogą Krzyżową rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi ks. Piotr Klekociński wikariusz parafii św. Józefa w Częstochowie. Program w gablotce i na stronie internetowej. Na godzinę 12.00. zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie z ks. Rekolekcjonistą.

9. Bardzo dziękuję 15 osobom, które rozebrały bożonarodzeniową szopkę i choinki. Panu Tadeuszowi Pędziochowi z synem Mariuszem dziękuję za wywóz choinek.

10. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę Panie: Katarzynę Kubanek, Martę Trenda, Annę Sałata.