Ogłoszenia duszpasterskie 18-02-2018

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 16. 30, a na gorzkie żale w niedzielę sukcesywnie po każdej godzinie.

3. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

4. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

5. Dziś na mszę św. o godz. 12.00. zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie z ks. Rekolekcjonistą.

6. Dziękuję bardzo Paniom: Katarzynie Kubanek, Marcie i Natalii Trenda za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Wielkie podziękowania dla ks. Piotra Klekocińskiego za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.