Ogłoszenia duszpasterskie 25-02-2018

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2018

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedziele co tydzień po kolejnej mszy św.

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Adoracja Pana Jezusa jak w każdy czwartek do godz. 19.00.

5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.Odwiedziny chorych od godz .9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.45.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

7. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 odbędzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

8. Również za tydzień na mszy św. o godz. 1200 odbędzie spotkanie formacyjne dla dzieci z klasy 3 szkoły katolickiej z ul. Górnej 12 przygotowujących się do sakramentu pierwszej komunii świętej.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszego katolickiego tygodnika Niedziela. W niej ciekawy artykuł o jednym z najsłynniejszych świętych Ojcu Pio. O mistyku z Pietrelciny opowiada świadek jego życia o. Marciano Morra OFMCap.

10. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę panie: Henrykę Kurpios, Mirosławę Skalik, Teresę Ciura.