Ogłoszenia duszpasterskie 11-03-2018

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  11 marca 2018

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia. Czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedziele co tydzień po kolejnej mszy św.

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

4. Dziś msza św. o godz. 1200 dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do pierwszej komunii św.

5. Chcę bardzo podziękować za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: z ul. Bór, Jantarowej, Wiatrakowej. Dziękuję osobom zbierającym te ofiary.

6. Paschaliki wielkanocne na stoliku przy wyjściu z kościoła w cenie 5 zł.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej a szczególnie naszego katolickiego tygodnika Niedziela. W niej wiele ciekawych artykułów np. o projekcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbywa się 15 państwach na 562 trasach.

8. Ogłoszenie społeczne dotyczące mieszkańców ulic: Bałtycka, Barwna, Jantarowa, Letnia, Piękna, Wiatrakowa, Poręba.