Ogłoszenia duszpasterskie 13-02-2022

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 lutego 2022

  1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzę bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku z racji ferii zimowych. Zachęcam do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii.
  3. Wielkie podziękowanie dla osób, które tydzień temu pomogły przy rozbieraniu choinek i szopki bożonarodzeniowej. Bardzo dziękuję za ten czas ofiarowany Bogu i parafii.
  4. Dzisiaj w ramach XXX Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny BETEL.
  5. Pragnę bardzo podziękować osobom z ul. Bór numery 152A, 158, 162, i z ul. Dojazdowej numer 6 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Irena Stępień i śp. Czesław Kłosowicz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.