Ogłoszenia duszpasterskie 30-01-2022

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 stycznia 2022

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami.
  2. W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30. W tym miesiącu proszę o telefoniczne zgłaszanie chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00.
  5. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 miało być spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Z racji tego że od czwartku nauka szkolna jest zdalna i tak potrwa do końca ferii więc spotkanie z młodzieżą zgodnie z zaleceniami musimy odłożyć na niedzielę po feriach.
  6. Za tydzień na mszy św. o godz. 12.00. będziemy gościć dzieci z Akademii Soward przygotowujące się do sakramentu I Komunii św. W czasie mszy św. poświęce dzieciom świece pierwszokomunijne.
  7. Za tydzień na godz. 15.00. zapraszam kilka chętnych osób do rozbierania choinek i szopki. Szczególnie proszę o pomoc panów.
  8. Bardzo dziękuję panu Sylwestrowi Ujma za zrobienie stojaków pod choinki. Serdeczne Bóg zapłać.