Ogłoszenia duszpasterskie 13-09-2020

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 września 2020

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. To również niedziela, która w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Korzystajmy z mediów katolickich, również z naszej parafialnej strony internetowej.
  2. Jutro w poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”.
  3. W tym tygodniu, we wtorek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.
  4. Dziś na godz.16.00. zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim.
  5. Za tydzień w niedzielę 20 września po mszy św. o godz. 12.00. będzie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  6. Bardzo dziękuję parafianom z ul. Poselskiej za ofiary na ogrzewanie kościoła. Dziękuję również osobom zbierającym te ofiary.
  7. Dziękuję pani Annie Szczepańczyk za kwiaty chryzantemy do naszego kościoła.
  8. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Dojazdowej nr 6 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Górniak. Wieczny odpoczynek…