Ogłoszenia duszpasterskie 13-10-2019

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2019

  1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi ,, Wstańcie, chodźmy!”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
  2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.
  3. W środę 16 października zapraszam wszystkich parafian na Odpust ku czci naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu Ks. Biskup Andrzej Przybylski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Próba generalna dla młodzieży dziś po mszy św. o godz. 12.00. Proszę również rodziców młodzieży do bierzmowani o krótkie spotkanie po tej mszy św.
  4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami. Dziś na godz. 15.00. zapraszam na Różaniec Fatimski.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.
  6. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła parafianom ul. Zuchów. Dziękuję również osobom zbierającym te ofiary.
  7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła rodzicom młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.