Ogłoszenia duszpasterskie 15-01-2023

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 stycznia 2023

  1. W środę 18 stycznia rozpoczyna się mający już ponad stuletnią tradycję – Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  2. W sobotę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  3. W przyszłą niedzielę 22 stycznia 2023 r. będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.
    W roku 2019 papież Franciszek w Liście Apostolskim „Aperuit illis”ustanowił, by w całym Kościele Powszechnym 3. Niedziela Zwykła roku liturgicznego była obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Po raz kolejny będziemy przeżywać dzień promocji Słowa Bożego. Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.
  4. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom życzę udanego wypoczynku, nabrania sił, bezpiecznego powrotu do domu i Bożego błogosławieństwa na cały czas trwania ferii zimowych.
  5. Dziękuję bardzo Parafianom z ul. Witaminowej numery 9, 11, 8 i 8c za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Przypominam, że każdy wierny w czasie wizytacji pasterskiej biorący udział czynności świętej, której przewodniczy Wizytator, zyskuje odpust zupełny.
  6. Dzisiejsza niedziela to dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii przez Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego. Pragniemy złożyć Ekscelencji serdeczne podziękowania za Jego troskę o duchowe dobro naszej wspólnoty, za skierowane do nas Słowo Boże, za umocnienie nas w wierze oraz zapewnić o naszej stałej pamięci modlitewnej przed Obrazem Matki Bożej z Wypalanek.