Ogłoszenia duszpasterskie 16-10-2022

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 października 2022

  1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
  2. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi ,, Blask Prawdy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
  3. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Na stoliku wyłożone są kartki na tzw. wypominki. Pamiętajmy o naszych zmarłych w osobistych modlitwach i polecajmy ich modlitwom Kościoła.
  4. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
  5. Za tydzień na mszy św. o godz.12.00 odbędzie się wręczenie różańców dzieciom kl. 3 z naszej parafii i szkoły Soward przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. .
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Korkowej nr 11, 42 i 50.