Ogłoszenia duszpasterskie 27-10-2019

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             27 października 2019

1. Kończy się miesiąc październik. Jeszcze do czwartku wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu, w piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00. i 10.00. Nie ma mszy św. o godz.12.00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

3. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Polecamy miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

4.  Sobota, 2 listopada jest jednocześnie pierwszą sobotą miesiąca i wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwanym Dniem Zadusznym. Różaniec za zmarłych z wypominkami rozpoczniemy o godz. 16.15. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5.   Wizyta u chorych z Panem Jezusem w piątek 8 listopada od godz. 9.30.

6. Dziś po mszy św. o godz. 12.00.  spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Msza św. dla dzieci z kl. 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w ostatnią niedzielę miesiąca 24 listopada o godz. 12.00. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wierchów nr 23 i ul. Kusocińskiego nr 287, 256, 242 A.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 X – św. Szymon i św. Juda Tadeusz, Apostołowie,
  • ·         1 XI – wszyscy święci Pańscy.