Ogłoszenia duszpasterskie 30-08-2020

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020

  1. We wtorek 1 września wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 81 rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać Bogu czas nowego roku szkolnego i katechetycznej pracy. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w następną niedzielę 6 września o godz. 12.00.
  3. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 6 czerwca 2021 r. I komunia św. będzie wraz z grupą 7 osób z klasy 4, która z racji epidemii koronawirusa przełożyła tę uroczystość na następny rok. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w niedzielę 20 września po mszy św. o godz. 12.00.
  4. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. w piątek w godz.16.00. Wizyta u chorych od godz. 8.30.
  5. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca modlitwą różańcową o godz. 16.30.
  6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Dojazdowej nr 4 i 6.