Ogłoszenia duszpasterskie 30-10-2022

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           30 października 2022

1. W tym tygodniu, we wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00. i 10.00. Nie ma mszy św. o godz.12.00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

2. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Polecamy miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

3.  W środę 2 listopada przeżywamy wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli  tak zwany Dzień Zaduszny. Różaniec za zmarłych z wypominkami rozpoczniemy o godz. 16.15. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Wizyta u chorych z Panem Jezusem w piątek 4 listopada od godz. 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.15.45. do 16.15.

5. Dziś po mszy św. o godz. 12.00.  spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. Dziękuję bardzo rodzinom Maszkowski, Adamkiewicz, Bartelak i Tamborowski za chryzantemy które posłużą do dekoracji na uroczystość Wszystkich Świętychi tydzień modlitw za zmarłych z naszych rodzin.